Dlaczego???

kocurek.JPGJakiś czas temu pisałam o porzuconym kotku, którego dokarmiałam razem z kilkoma sąsiadami z mojego bloku ( i sąsiedniego również -> a to spryciarz ;).
Dziś dowiedziałam się o przerażającej rzeczy. Kotka już nie ma. Nie żyje. Nie dlatego, że zachorował, czy dlatego, że potrącił go samochód. Nawet (?) nie został zagryziony przez jakiegoś głupiego psa, które zawsze się pętają bez smyczy i kagańca (choć jest to łamanie prawa).
Otóż jakiś dwóch szczylów ( to najłagodniejsze określenie, jakie przychodzi mi na myśl w tej chwili), w wieku około 10 lat, zrzuciło kotka z balkonu 10-piętra…. Sąsiadka, która to widziała była w stanie stwierdzić tylko, że to nie dzieciaki z naszego bloku, bo ich nie rozpoznała.
NIE ROZUMIEM TEGO!!!! Dlaczego? Co chcieli w ten sposób sprawdzić/udowodnić? Że są w stanie odebrać komuś życie? Że są ‘panami’, którzy mogą szafować życiem innych? Na pewno ujdzie im to na sucho, bo w naszym kraju okrucieństwo wobec zwierząt podchodzi pod „… czyn o małej szkodliwości społecznej”. A czy ktoś się nie pomyślał, że 10-latek, który morduje kota (bo tego nie można nazwać inaczej) i któremu uchodzi to na sucho NAPRAWDĘ może poczuć się bezkarnie? Że za 10 lat może dojść do wniosku, iż najlepszym sposobem ukarania dziewczyny, która go zdradziła jest zabicie jej? A jak za 15 lat matka go obsztorcuje, że się obija, to co? Zatłucze ją? Bardzo możliwe.
Żałuję strasznie, że nie wiem które to dzieciaki. Troszkę bym im utrudniła życie.

Jeśli ktoś z Was spotkał się podobnym przypadkiem, a zna sprawcę -> do dzieła! Policja oczywiście nic nie zrobi, co najwyżej przyjmie zgłoszenie. Ale co Wy możecie zrobić?

Napiszcie ogłoszenie, wydrukujcie je i skserujcie kilkadziesiąt razy. To są naprawdę groszowe sprawy. Następnie porozlepiajcie ogłoszenie na słupach, klatkach schodowych, przystankach w okolicy miejsca zamieszkania sprawcy. Koło jego/jej szkoły/pracy. Niech czuje na sobie potępiający wzrok innych. Niech wie, że inni wiedzą, co zrobił. To będzie najskuteczniejsza kara.

Poniżej załączam takie przykładowe ogłoszenie, które ja bym rozwiesiła, gdybym tylko znała tożsamość tych … morderców.
ogloszenie.png

Leave a Reply

Your email address will not be published.