Blog Day

Co to jest BlogDay?
Za BlogDay kryje sie idea, iż jeden dzień w roku (31.08) powinien być poświęcony poznawaniu blogersów z innych krajów, kręgów kulturowych i zainteresowań. W tym dniu na własnym blogu przedstawiamy rekomendowane 5 blogów, by i nasi czytelnicy mogli je poznać.

Na własny użytek zmodyfikowałam trochę te zasady, ponieważ …. Nie jestem w stanie polecić AŻ 5 blogów :blink_tb: . Jest kilkanaście stron na które wpadam dosyć często (raz na tydzień), ale tylko te wymienione poniżej czytam na prawdę regularnie.

  • Mark Ruins Dinner czyli My mistakes as a cook and a parent. I will never run out of material. – odrobinę ironiczne, pełne humoru, ale i szczere spojrzenie na codzienne życie. Mark jest ojcem zajmującym się na co dzień trzema synami, domem i … gotowaniem, podczas gdy jego żona pracuje poza domem. Ze względu na moje osobiste zainteresowania najbardziej pociągają mnie tu opisy przygód (?) z gotowaniem.
  • Travelingmama – życie oczami Amerykanki, matki dwójki dzieci, która wraz z mężem mieszka obecnie w Maroko. Uwielbia scrapbooking (tak jak ja) i stamping (wykonywanie kartek za pomocą pieczątek – w baaardzo dużym uproszczeniu). Poza tym lubi gotować i poznawać nowe kultury/miejsca. Zmieniła moje wyobrażenie o typowej Amerykańskiej ‘kurze domowej’ (hm… pytanie, czy Tina JEST typowa 😉

  • Lorelle on WordPress – moje pierwsze źródło informacji we wszelakich kwestiach związanych z tworzeniem, prowadzeniem, udoskonalaniem bloga. Nawet jeśli nie znajdę u niej konkretnej informacji (czy kiedyś się to w ogóle zdarzyło ?), to przynajmniej będę wiedział w którym kierunku szukać dalej.
  • BloggingPro. News, plugins and themes for blogging applications. W sieci jest mnóstwo blogów i stron o … blogowaniu ( wszelkich jego przejawach i aspektach). Jest też parę stron, które starają się zebrać jak najwięcej tego typu informacji z różnych źródeł w jednym miejscu. Jak np. BloggingPro. Świetnie się czyta, łatwo szuka i – co najważniejsze – w jednym miejscu można znaleźć informacje, których wyszukanie normalnie oznaczało by przeszukanie kilkunastu/–dziesięciu stron. Dobrze, że są ludzie gotowi na takie szaleństwa 😉 .

A Ty co o tym myślisz?

[z przyczyn ode mnie nie zależnych – server upgrade – ten post został opublikowany kilka dni później 😉 ]

Leave a Reply

Your email address will not be published.