Przedświątecznie ;)

Święta to ZAWSZE dodatkowa robota: gruntowne porządki [w moim przypadku oznacza to m.in. dokładne odkurzenie około 1,5 tysiąca książek (!)], wykonanie drobnych zadań odkładanych od ‘wieków’ na później, co by z czystym sumieniem zakończyć rok. Zresztą takie wielkie porządki bardzo temu sprzyjają; w lśniącym czystością pokoju wysuszone przyprawy i zioła powinny powędrować do pudełek i słoiczków, stos przepisów powinien zostać posegregowany i powkładany do odpowiednich segregatorów, zdjęcia w albumach powinny dostać podpisy, a storczyk w końcu powinien dostać większą doniczkę ;).
kartkaOczywiście świąteczne przygotowania obejmują również ‘zajęcia’ w kuchni. Interesujące.. ja naprawdę uwielbiam gotować i przyrządzać nowe potrawy. Właśnie – NOWE! A to oznacza, że nie pałam nadmiernym entuzjazmem do przygotowywania tradycyjnych bożonarodzeniowych specjałów. Zostawiam to mojej mamie ;). Ja w zamian przejmuję pałeczkę w kwestii codziennych posiłków. Biedacy.. za tydzień będą mieli po dziurki w nosie kuchni indonezyjskiej 😉 (zdobyłam kilka ciekawych składników i mam zamiar poeksperymentować).
Jest też ‘dziedzina’ świątecznych przygotowań, która sprawia mi ogromną radość i satysfakcję – świąteczne dekoracje oraz ręcznie wykonane kartki z życzeniami. Uhaa.. tu dopiero mogę poszaleć i popuścić wodze wyobraźni. Tyle przepięknych rzeczy można wykonać bardzo niewielkim kosztem, choć dużym nakładem czasu i pewną dozą kreatywności. W tym roku postawiłam na kontrastowe zestawienia faktur i wzorów. Kolorystyka raczej typowa dla tego okresu (ciemno-niebieski, bordowy, zielony, złoty), ale często jednobarwne powierzchnie połączyłam z różnokolorowymi wzorami w paski lub motywami świątecznymi (gałązki jemioły, choinki, bałwanki). Niektóre kartki mają dodatki wykonane w technice 3D (trójwymiarowej), która polega na naklejaniu jednej na drugą kilku warstw tego samego obrazka, z tym że każda kolejna warstwa ma mniej elementów. Warstwy łączone są dwustronna taśmą klejąca na 2 mm poduszeczce, co sprawia, że ewidentnie od siebie odstają tworząc efekt „wychodzenia” z kartki [pewnego pięknego dnia dokładniej opisze i pokaże, jak to wygląda ;)].
A poniżej kilka tegorocznych kartek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.