Nowy theme – Paalam

Kolejna duża zmiana na mojej stronie. Jakiś miesiąc temu kompleksowo zmieniłam (a właściwie ujednoliciłam) kolorystykę. Tym razem przeszedł czas na theme.
Dotychczas używałam MistyLook – theme piękny i czysty, bez zbędnych ‘świecidełek’ ;). Z czasem zaczęło mi przeszkadzać, że jest stosunkowo wąski, pozostawiając po bokach zbyt dużo – jak na mój gust – wolnej przestrzeni. Ale pomyślałam, że po prostu go poszerzę. Jednakże ostatnio spędziłam kilka dni u przyjaciół w Krakowie ( o tym będzie jeszcze osobny wpis). Oni używają przeglądarki IE 6.0. Dosłownie ze zgrozą odkryłam, że sidebar pasek boczny opada na dół strony!!! I to na głównej stronie!:annoyed_tb: (IE 6.0 to jedyna przeglądarka – z tych popularniejszych – która wywinęła mi taki numer). Ruszyłam więc do akcji wypróbowujący wszystkie znane mi sztuczki, a potem prosząc o pomoc innych. Udało się osiągnąć tyle, że przynajmniej główna strona wyglądała tak, jak powinna. Niestety stronom wyświetlającym posty wg tagów (ciekawa sprawa – tylko niektórym!) nadal brakowało paska bocznego we właściwym miejscu.
Zaczęłam rozglądać się za innym theme, pośród tych stworzonych przez Sadisha Balę, gdyż one są naprawdę eleganckie. I tak trafiłam na Paalam. Bez większych problemów udało mi się przestawić kilka elementów, by wyglądały podobnie jak w MistyLook. Kolorystyka oczywiście została dostosowana i pod tym względem strona właściwie się nie zmieniła. No i co najważniejsze część środkowa jest duużo szersza, co automatycznie skraca długość strony, a poza tym pozwala wstawiać większe zdjęcia:smile_tb:.
A co Wy myślicie o nowym wyglądzie moje strony?
PS. Gdyby jednak okazało się, że któraś stron nie jest wyświetlana poprawnie – tzn. pasek boczny zjeżdża na dół, dajcie mi proszę znać!

Leave a Reply

Your email address will not be published.