« Color Inspiration #51On już tu jest! »

Colours #52

Dnia: 20. May 2009 | Tags: ,

Muszę przyznać, że mnie to wciąga. TO = color inspirations proponowane przez Kristinę Werner.
Choć uwielbiam przeróżne ‘hand crafts’, to w doborze kolorów daję sobie rade raczej jako tako. Mam kilkanaście ‘klasycznych’ zestawów, o których wiem, że dobrze ze sobą współgrają i zawsze się sprawdzą. Możliwość decydowania o tym, który będzie dominował, a który będzie tylko dodatkiem pozwala na całkiem sporo wariacji. Ale.. czasem trzeba czegoś nowego, oryginalnego, może trochę ekstrawaganckiego. I tego właśnie się uczę od Kristiny. Na razie przez naśladownictwo, ale mam nadzieję, że pomoże mi to wyrobić sobie lepsze oko do kolorów ;-).

colors-52

friendshipW tym tygodniu kolory w stylu retro: wyblakły niebieski (wodny), szafranowy, musztardowy, piaskowy i biały. Co prawda moje wyobrażenie koloru piaskowego skłania się bardziej w kierunku tego, co reprezentuje szafran, ale.. trzeba być elastycznym.
Te kolory prosiły mnie o morską/plażową tematykę. Problem w tym, że nie bardzo wiedziałam, jak to wpleść w kartkę (uważam, że kartki powinny być praktyczne, a nie tylko ozdobne). Na szczęście przyjaźń w języku angielskim zawiera w sobie również statek (friendSHIP :-).
Ale największe wyzwanie przyszło ze ‘strony’ koloru piaskowego. Nie miałam (i nadal nie mam) nawet tyciego skrawka papieru w tym kolorze! Nawet takiego, w którym piaskowy jest tylko jednym z kilku tworzących wzór! Sklep, w którym zazwyczaj zaopatruję się w materiały, tym razem mnie zawiódł. Nie mieli NIC, co by choć trochę przypominało ten piaskowy. Uuuuch..
friendship-detailsKolejne i kolejne poszukiwania pośród moich materiałów przyniosły nieoczekiwany rezultat. W malutkim pudełeczku były dwa kilkucentymetrowe kawałki tasiemki w wymarzonym kolorze. Może ciut za ciemny, ale.. musi ujść! Nawet pamiętam skąd je mam. Były częścią opakowania z jakimiś ozdobami choinkowymi. Zasadniczo przeznaczone do wyrzucenia. Ale je uratowałam. I tak pięknie mi się odwdzięczyły.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy :)Trackback URI | RSS komentarzy

Dodaj swój komentarz

Możesz używać takie znaczniki XHTML jak: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>